Historie firmy Weber-mlýn


Firma sídlí v Hořovicích v objektu mlýna Josefa Dvorského, který byl v roce 1991 vrácen v restituci panu Miroslavu Weberovi. Ten zde začal podnikat nejprve v oblasti výroby šrotů či nákupu a prodeje obilí. Jeho otec Josef Weber se vrácení svého mlýna bohužel nedožil a zemřel v roce 1988.

Postupem času se sortiment rozrostl a firma se v současné době může pyšnit jednou maloobchodní prodejnou potravin a čtyřmi prodejnami chovatelských potřeb. Kromě centrály v Hořovicích to jsou ještě prodejny v Berouně, v Příbrami a v Praze.

Další důležitou součástí je velkoobchodní prodej chovatelských potřeb a to zvláště krmiv pro psy a kočky. Pan Weber získal exkluzivní práva na dovoz a distribuci špičkových krmiv od kanadského výrobce Champion Petfoods. Jsou to krmiva ACANA a ORIJEN, která si svou cestu k zákazníkům našla díky své originalitě velmi brzy. ACANA vznikla v roce 1985 a ORIJEN v roce 2005. Tyto značky jsou velice vyhledávány nejen odbornou veřejností, chovateli, ale i všemi milovníky psů a koček po celém světě. Výrobce těchto krmiv své receptury stále zdokonaluje a přibližuje je tak čím dál více stravě, kterou by se psi a kočky živili ve volné přírodě. Tato biologicky vhodná oceňovaná krmiva můžete najít ve více než 500 chovatelských potřebách po celé české republice. 

Firma WEBER-MLÝN se za dobu své existence úctyhodně rozrostla - z původních šesti na nynějších 25 zaměstnanců, kteří se snaží vyhovět tomu, co naši zákazníci potřebují. Jedním ze spokojených zákazníků, kterých zavítá do naší prodejny v Hořovicích průměrně 100 denně, je i herec Martin Zounar. Firma se neustále rozvíjí, přičemž mezi největší milník patří vybudování pobočky na Slovensku v roce 2015, která funguje zcela samostatně stejně jako pobočka v Česku.

Rozrostl se nejen počet zaměstnanců firmy, ale i rodina pana Webera. Ten se může pochlubit čtyřmi dětmi, čtyřmi vnučkami a jedním vnukem.

Vztah k městu Hořovice vyjadřuje firma WEBER-MLÝN sponzorováním místních klubů a organizací (např. Hořovičtí kynologové a fotbalový klub FK Hořovicko). Mimo místní aktivity firma sponzoruje každým rokem několik kynologických akcí včetně výstavy psů v Klatovech, závodu SpeedMaster a další.

Jako velcí milovníci zvířat se zaměřujeme především na spokojenost mazlíčků a jejich páníčků.


Fotografie domu - WEBER-MLÝN.cz

 

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0